Gündoğdu Asfalt

0
42

Renkli Desenli Asfalt Yapımı, Yaya kaldırımındaki bisiklet yolunun yüzey kaplaması TS 9826 Ek Parklara ve bahçelere yapılacak bisiklet yolları parklarda ve bahçelerde. 7 bisiklet yolu ulaşım ağı çevreye duyarlı ve araziye uyarlanabilir bir şekilde düzenlenmiştir. Parklardan ve bahçelerden geçen bisiklet yolları trafiğin yoğun olduğu ve alternatif oluşturmak üzere düzenlenmiş hatlardan ayrı olarak planlanmaktadır. Parklar ve bahçelerdeki bisiklet rotalarına kısa mesafeli toplu taşıma ağına bağlanarak ulaşılabilir.

Renkli Desenli Asfalt Yapımı

Dekoratif Asfalt, Bu bağlamda sokaklar ve kentsel trafik düzenlemeleri yapılmaktadır. Parklarda ve bahçelerde uygulanacak bisiklet yolları 5. makalede belirtildiği gibi yaya kaldırımında yapılacak. Bisiklet yolları ile aynı koşullara sahip olacak şekilde tasarlanmıştır. Trafik güvenliği ve hızı 8 bisiklet için hız sınırı maksimum 25 km/s hızda uygulanır. Yaya kaldırımındaki bisiklet yolundaki enine eğim. Belirtildiği şekilde Ek 2 Şekil 1 olarak araç yol tarafına doğru %2 ile uygulanır.

Dekoratif Asfalt

Bisiklet Yol Yapımı, uygulanacak uzunlamasına eğimler Ek 2 Tablo 1 deki değerler dikkate alınarak tasarlanmıştır. Bisiklet yolunun yaya kaldırımında olduğu durumlarda aracın garaj girişinde ve çıkışında. Araç geçişi için bisiklet yolu standartlarında belirtildiği şekilde yapılır ve geçişler. 50 cm x 50 cm 50 cm beyaz boyalı zemin ile belirtilir. Geçişteki ayrık çizgiler arasındaki bisiklet yolu kısmı uygun renkte giyilmeyen sarı ve benzeri bir renkle boyanır ve Ek 2 Şekil 2 ve Şekil 4 araçları tarafından fark edilmesi sağlanır.

Bisiklet Yol Yapımı

Renkli Baskı Asfalt, yollarının önünde yaya güvenliğini tehlikeye atan yerlere hız kesme engelleri yerleştirilir. Su tahliyesi ve benzeri amaçlar için mazgallar bisiklet tekerleklerinin uzay bölümlerine girerek meydana gelen kazaları önlemek için tasarlanmıştır. Bisiklet kullanımı durumunda ehliyet yaş ve cezalar ile ilgili konularda 13/10/1983 tarihli 2918 sayılı karayolu trafik Kanunu ve ilgili mevzuat hükümlerine uygulanacaktır.

Renkli Baskı Asfalt

Bisiklet yol işaretleri 9 araç yolundaki bisiklet yolu araçların geçtiği parçadan TS 10839 standardına uygun olarak sürekli bir beyaz çizgi ile ayrılır; ve kavşaklarda garaj ve bahçe girişi ve çıkışı Ek 2 Şekil 3 ve Şekil 4 e ek olarak ayrı bir çizgi ile ayrılır . Uyarı işaretleri kavşaklardaki garajların ve Bahçelerin çıkışlarında bisiklet yollarının başında ve sonunda yerleştirilir. Araç yolunda bisiklet yolunda diğer araçları geçmemek veya park etmemek için kaldırımlar kavşağın girişinde kaldırımlara yerleştirilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here