İkbal Denizcilik – Gemi Donatım ve Borulama Hizmetleri

0
18

Gemi Donatım, Su balastı kullanmayan gemiler inşa etmek için birkaç öneri var ancak fikir az çekiş kazandı. Japon sınıflandırma topluluğu ClassNK Japonyanın gemi inşa Araştırma Merkezi ile işbirliği içinde Namura Shipbuilding tarafından. Geliştirilen MIBS Minimal balast su gemisi Vlcc tasarımına böyle bir sisteme AIP prensip olarak onay verilmesi kadar gitti. Namuranın MIBS vlcc tasarımı güvenli operasyonlar için gerekli olan balast suyunun miktarını büyük ölçüde azaltan devrimci yeni bir gövde formunun kullanımı yoluyla zorlukları ele alıyor.

Gemi Donatım

Borulama, Tasarım normal balast koşullarında gerekli olan balast suyunun ağırlığını yaklaşık %65 oranında azaltır daha küçük balast su arıtma sistemlerinin kullanılması ve yakıt tüketiminin azaltılması için yol açar. MIBS tasarım Japon Ulusal projenin bir parçası olarak Japonya gemi Teknoloji Araştırma Derneği tarafından desteklenen bir önceki olmayan balast su gemisi NOBS tasarım projesi üzerine inşa. NOBS projesi balast suyuna ihtiyaç duymadan çalışabilecek tanker tasarımları oluşturmayı başarırken son derece geniş gövde şekli ticari uygulamalarını sınırlandırmıştır.

Borulama

Ballast Treatment System, Bununla birlikte MİBS tasarımı daha düz bir alt ve standart genişlik gövdesine sahip NOBS tasarımından özellikler içerir. Balast suyundaki invaziv türler invaziv türler ekosistemler ve etkilenen alanların ekonomileri için önemli bir tehdittir. Araştırmacılar belgelenmiş tüm invaziv bitkilerin ve hayvanların yaklaşık üçte birinin gemilerin balast su tanklarında Seyahat edebildiğini düşünüyorlar.

Ballast Treatment System

Bir gemi büyük Göller sistemine balast suyu boşaltıldığında zebra midye 1988 yılında Lake Saint Clair içine tanıtıldı. Büyük Göller havza sistemi dünyanın Tatlı su %20sini tutun. Yerli olmayan midye bir zamanlar endüstri tarafından kullanılan yerli çeşitleri ortadan kaldırdı ve endüstriyel ve eğlence faaliyetleri için gerekli olan sualtı ekipmanlarını encrusting veya tıkanarak tahmini 7 milyar dolar ABD hasara neden oldu. Deniz Lamprey ve dikenli su Pire ev sahibi balık kapalı beslemek veya gıda için genç balık ile rekabet organizmalardır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here