Localhost Nedir?

0
105
Localhost Nedir?

WordPress Dersleri Localhost Nedir?, kelime manasını açıklamak gerekirse Yerel Sunucu anlamını taşımaktadır. Her hangi bir Localhost programı olamadan Windows yada macOS ortamlarında PHP ve/veya ASP gibi diller doğrudan çalıştırılmaz. Localhost kurulumu ile script veya WordPress yönetimini yerel sunucuda kolaylıkla düzenleyebilir ve geliştirebilirsiniz. Localhost zaman ve hızlı aksiyonlar göstermek açısından oldukça önemli bir rol oynar. Hatalı bir çalışma sürecini hızlı yayın hayatına geçirmek alay söz konusu olabilir. Bunun yerine sürekli geliştirmek ve tam anlamıyla sonuçlandığına inandığınızda paylaşmak en doğru karar olacaktır.

Localhost Nedir?

İçerikler

Localhost Nedir?

Kısaca, bahsetmek gerekirse, bilgisayarlara kurulan ekstra ve güncel yazılımlar ile ilgili bilgisayarı bir sunucu / hosting gibi kullanmanızı sağlayan verilen ismin kendisidir. Localhost programını genelde web yazılımcıları veya geliştirilmesi gereken projeler adına kullanılır. Gerçek sunucular yerine eksiksiz hızlı ulaşım ve sorunları anlık çözüm için kendi bilgisayarlarında test etmek daha basit ve kolaydır. Localhost üzerinde geliştirilen projeler her hangi birine paylaşım sağlanmadığı sürece erişilmesi imkansızdır. Ayrıca Localhost programı var olan bir bilgisayarda İnternet bağlantısı da gerektirmez. Bu durum ise güvenli bir ortam ve yazılımlarınızın zarar görmeyeceği anlamına gelmektedir.

Localhost programlarından yararlanma hedefinde iseniz buraya odaklanın. Localhost ihtiyaç ve geliştirilen yazılımların ihtiyaçlarına göre farklılıklar gösterebilir. Ancak yaygın ve en kararlı paketleri sizlere listeleyeceğiz. Localhost için XAMPP ve Wamp Server gibi bir çok hazır paket olan programları kullanabilirsiniz. Ancak WordPress alt yapısında kullanacak ve geliştirmeler yapacaksanız XAMPP kullanmanızı önermekteyiz. Bu program ile beraberinde güncel olarak PHP, PERL, Apache, FileZilla ve PhpMyAdmin dahil olarak son versiyonları ile gelmektedir. Versiyon ve güncelleme açısından kararlı bir paket olduğu için bu program işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Localhost Kurulumu

WordPress Derslerimizi detaylandırarak ve öğrenmeniz için kaynak vasfına getirdiğimizd

Localhost Kurulumu

emizde detaylandırdık. Sizlerde Localhost kurulumu yapmak için bir sonraki Localhost Nasıl Kurulur? başlıklı içeriğimizi inceleyebilir ve hızlıca kuruluma geçebilirsiniz. Unutmayın ki uzun uzuna hazırlanan içerikler amatör girişimcilerin kafasını karıştırır. Bu sebepten ayrı ayrı bahsetmek hem öğrenim sürecini kısaltacak hemde pratik yapma olanağını arttıracaktır.

Windows için XAMPPLinux için XAMPP OS X için XAMP

WampServer 32 Bits x86WampServer 64 Bits x64

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here