Neden WordPress?

0
58
Neden WordPress?

WordPress Dersleri Neden WordPress?, konusuna değinirken ilk dile getirmem gereken konulardan bir tanesi şudur. Unutmayın ki WordPress alt yapısını kullanan sayısız dünya lideri kuruluşlar mevcuttur. Doğru optimizasyon ve veritabanı yönetimi ile hızlı ve profesyonel WordPress alt yapısında web sitesi sahibi olabilirsiniz. WordPress kullanıcılarının en büyük sorunu yavaşlık problemidir. Ancak düzgün bir veritabanı yönetimi ile bu durum aşılabilir. Neden WordPress, konusunu sizler için aşağıda açıklığa kavuşturduk. Yanı sıra Neden WordPress kullanmanız gerektiğinin önemine de değindik.

Neden WordPress?, başlığı altında sizlere WordPress alt yapısının tercih sebeplerini listelerken içerik yönetim sistemindeki püf noktalarıyla tamamlayacağız. WordPress alt yapısını çoğu kullanıcı ve bilen kişiler genelde bir Blog Platformu olarak bilinmektedir. Yanı sıra WordPress yıllar boyunca yaygın şekilde kullanılan ve anlık güncellenen yönetim sistemidir. WordPress Avantajları sayısız şekilde sıralanabilir ancak yönetim sürecine hakim olunmadığı taktirde beklentilere çokta fayda sağlamayacaktır. Bu sebepten bu içerik ve diğer içerikleri yakından takip ettiğinizde avantajlarından maksimum fayda sağlayacaksınızdır.

Neden WordPress?

<

Neden WordPress?

dilir. WordPress, Blog alt yapısı olarak bilinse de profesyonel girişimlerin çoğu bu platformda hayat bulmaktadır. WordPress, MySQL veritabanı yapısı ile kullanışlı ve çeşitli fonksiyonlarıyla farklı amaç veya kuruluşlar için kullanılabilir. Günümüzde ziyaret edilen ve özellikle SEO alanında başarıya imza atmış çoğu web siteleri WordPress alt yapısını kullanmaktadır. Bu başarı bazen E-Ticaret sitesi de olabilir, Bazende kurumsal bir web sitesi. Kullanıcıların Deneyimi ile güncellemeler alan WordPress üyelik vb durumları sağlayabilir. Bu durumda Forum, Sosyal Medya vb girişimleri de karşılamaktadır. Farklı sistem ve beklentileri de karşıladığı için yazılım piyasasını da büyük ölçüde etkilemektedir. Farklı mecralarda kitlelere sahip olmak isteyen kişilere maksimum fayda sağlayabilir. Yanı sıra binlerce tl karşılığında özel scriptler yazdırmak yerine WordPress ile bu durumu atlatabilirsiniz.

WordPress ile bireysel girişimler çok daha uygun fiyatlara, istenilen projeler gerçekleşebilir. Ancak bu durum özel Scriptler üzerine planlanırsa ortalama 4 haneli fiyatlara dayanabilir. Yanı sıra WordPress kalitesine ulaşması da hizmet veren yazılımcı kişinin profesyonelliğine ve hayal gücüne bağlı bir durumdur. Ayrıca sürekli gelişen web teknolojilerine uyum sağlamakta ayrı bir problem konusudur. Özel yazılımın sürekli güncelleme fırsatı ve olanağı yoktur. Belirli aralıklarla ücretli güncellemeleri yaptırmak ise bu ücretin tek seferli olacağı anlamına gelmemektedir. Fakat WordPress alt yapısını kullanmayı tercih eden kullanıcılar sürekli ve anlık gereken güncellemeleri ücretsiz bir şekilde temin edebilirler. SEO alanında başarılı platform olduğu kanıtlanan WordPress’in birden fazla eklentilerinden de ücretsiz yaralanabilirsiniz. Ülkemizde bir çok kurumsal ve bireysel firma yanı sıra üniversiteler de dahil olarak web dünyasına açılan kapılarını WordPress ile tamamlamaktadır.

WordPress Avantajları

 • WordPress Açık Kaynak ve Geliştirilebilir Bir Alt Yapıya Sahiptir.
 • WordPress Tamamen Ücretsiz ve Yönetilebilir Bir Sistemdir.
 • Güncellemelerin Tamamı Ücretsizdir.
 • Eklentilerinin Tam

  WordPress Avantajları

  sektir.
 • Admin Paneline İhtiyaç Duyulmaz ve PHP Alt Yapısına Sahiptir.
 • HTML vb Dillerden Tema Entegresi Kolay ve Basittir.
 • Talep ve İstekler Üzerine Son 2 Yıldır Geliştirilmesiyle Sayısız Kurumsal ve Bireysel
 • Ücretli, Ücretsiz Tema Kütüphanesi Vardır.
 • SEO vb Kriterlere Teknikler İle %100 Uyum Sağlamaktadır.
 • Kurulum Süreci Oldukça Basit ve Hızlıdır.
 • MySQL Veritabanı Alt Yapısını Kullanır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here