SEO – Web Macaw

0
84

SEO, Web’e sipariş getirme PageRank sıralaması: Web’i düzene sokma makale arama motorlarının en temel sorununa bir çözüm bulmayı amaçladı: sıralamayı belirlemek büyük bir dizine sahip olan Google Web sitelerinin birbirine bağlantıları için bir sıralama faktörü olarak düşünülmesi gerektiğini önerdi. Bir akademik çalışmanın değeri zaten kaç bilim adamı tarafından ölçülüyordu. Google bu sistemi akademik dergilerin aksine herkesin özgürce içerik ürettiği ve sıralama kalitesinde büyük bir artışa neden olan web’e etkili bir şekilde uyarlayabilmiştir. Dahası otoriter web sayfalarının bağlantıları çok daha büyük bir etkiye sahipti çünkü bu sisteme göre sadece miktarı değil aynı zamanda kaliteyi de ölçtüler. Google Inc. 1999 yılında Stanford profesörü David Cheriton henüz dahil edilmemiş olan Google’daki ilk melek yatırımını yaptığı zaman dahil edildi. hızla büyüdü.

SEO

SEO, Google’ın önlenemez yükselişi dönemin en büyük portallarından biri olan AOL 1999’da arama ortağı olarak Google’ı ve daha sonra 2000’de Yahoo’yu seçtiğinde de başladı.** Google’ın yirminci doğum gününü kutlamadan sadece birkaç yıl önce Google hala piyasada yükseliyor. Comscore’un verilerine göre ABD pazarının %64’ü Türkiye’de Gemius’un hacminin %95’ini elinde tutan verilerine kıyasla. Buna ek olarak yasal düzenlemeler nedeniyle girmekte güçlük çeken Çin Güney Kore ve Rusya dışındaki tüm pazarlarda liderdir. Türkiye’de arama motorlarının kullanımının yüzde dağılımı bugüne kadar arama motoru pazarında birçok oyuncu belirli dönemlerde artışlar yaşadı ve daha sonra kaybetti ancak yenilikçi yaklaşımı ile Google kuruluşundan bu yana güç kazanmaya devam etti.

Web Macaw

İnternet dünyası yakın gelecekte büyük sürprizler almazsa aramanın lideri uzun süre değişmeyecek gibi görünüyor. İnternet arama motorları geçmişi C kullanıcıların arama motorları ile etkileşimi arama ve soru sorma sonucunda tüm insanlar net cevaplar ve tatmin edici bilgi almak istiyorum. Bu istek için bir yanıt olarak arama motorları kendi cevapları ile doğru bilgi almak için çalışıyoruz ya üst sıralarda yer alan siteleri aracılığıyla veya bir web sitesine yönlendirmeden.

Arama motorlarına sorduğumuz sorulara doğru cevapları vermek için kullanılan teknolojiler de her yıl gelişmektedir. Örneğin 2014 yılında ve Google’ın ses tanıma teknolojilerinden önce Türkiye’de henüz yaygın değildi ve birçok Mobil Arama daha kısa ve daha net aramalar olsa da bugün sesli aramalar yoluyla daha uzun sorgularla doğru bilgilere daha yakın olmak mümkündür.

Kaynak: Macaw

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here