SEO

SEO kelimesi son zamanlarda adından sıklıkla söz ettiren popüler bir kelimedir. İngilizce olan bu kelimenin karşılığı arama motorları optimizasyonlarıdır. Amacı web sitelerin arama motorlarında üst sıralara çıkmasının sağlanmasıdır. Bunun için web siteler de arama motorlarıyla ilgili gerekli düzenlemeler ve iyileştirmeler yapılır. Sitenin mevcut ziyaretçi sayısını ve popülaritesini arttırmak temel hedefler arasındadır.

SEO

Yapılan analizler ve optimizasyon çalışmaları alanında ikiye ayrılır. Bunlar site içi ve site dışı olmak üzere mevcut çalışmalarıdır. Sitenin amacına uygun bir şekilde kitleye yönelik oluşturulan çalışmalar arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlar. Web site içerisinde yer alan hizmet ve ürün açıklamaları, görsel içerikler ve dokümanlar incelenir. Böylece  ilgili kitleye daha hızlı bir şekilde ulaşması sağlanır.

SEO Türkiye

Bu sorunun cevabı pek çok firma tarafından merak edilir. Web sitelerin doğal yoldan ulaşamayacakları kitleye ve popülerliğe ulaştırır. Kısacası internet reklamcılığının en vizyonu yüksek ve en kazançlı pazarlama stratejisidir. Uzmanlar bunu sağlamak amacıyla çalışmalar yapar.

SEO Fiyatları

Öncelikli olarak arama motorlarında üst sıralarda yer alan sitelerin reklam ve tanıtım sayısının oldukça fazla olduğu bilinmelidir. Web sitelerin popüler hale getirilmesi için reklamlar iyi bir yoldur. Ayrıca siteyle ilgili link ve bilgilendirme paylaşımları ziyaretçi sayısını arttırır. Bu durum doğrudan arama motorlarında ki sıralamaya yansır.

Kaynak: Webventur