WordPress Nedir?

0
62
WordPress Nedir?

WordPress Dersleri kategorisinde önemli olacak bu WordPress Nedir? başlığı bizim için oldukça önemlidir. WordPress uygulaması yaparken ne olduğunu ve neye yaradığını bilmeden aksiyon göstermek sancılı bir süreçtir. Eğitim sürecinde ve WordPress destek konusunda önemli gördüğümüz bu başlığı sizler için detaylandıracağız. WordPress gönüllüler tarafından sürekli takip edilen ve geliştirilen bir içerik yönetim sistemidir. Yanı sıra SordPress Siteleri dijital mecranın ortalama %20’lik bir kısmını oluşturmaktadır. WordPress benzersiz ve geniş kullanıcı kitlesine sahip olmakla beraber kullanımı da oldukça basit ve kolaydır.

WordPress Nedir? başlığını detaylandırmak ve ilgili kategorimizi güçlendirirken buradaki başlıca hedefimiz aslında yeterli Türkçe kaynak vasfının sayısını arttırmaktır. Konuları dikkatli ve önem vererek vakit ayırmanız durumunda WordPress site kurma sürecinin basit ve pratik tecrübeler ile sonuçlanacağını görebileceksiniz. WordPress Derslerimizde kendinizi geliştirmeye temel kriter ile bir giriş yapacaksınız. Diğer başlıklarımız da ise bilgi ve teknik tecrübelerinizi geliştirerek çok daha ileri seviyeye taşıyacaksınız. Yanı sıra WordPress eklentilerinin nasıl geliştirildiğine de değindik. WordPress Eklentilerinin çalışma mantığını kavrayacaksınız ve talepleriniz doğrultusunda siteleri şekillendire bileceksiniz.

Not: Unutmayın ki profesyonel web inşaları temel eğitimlerden geçer. WordPress alt yapısını öğrenmek veya üzerinde profesyonelleşmek basittir. Ancak  bu duruma değer vererek çeşitli kodlama dilleriyle eğitimi geliştirmek oldukça önemlidir. Bu sebepten temel oranda HTML, CSS ve JS bilmenizi, öğrenmenizi hatta kendinizi geliştirmenizi öneririm.

WordPress Nedir?

WordPress Nedir? PHP ve MySQL<

WordPress Nedir?

ve hala geliştirilebilir açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemidir. İçerik yönetim sistemi olarak adlandırılmasının sebebi ise hedeflenen mecrada talep edildiği gibi yönetilebilmesidir. Blog vb sistemlerin dışında kurumsal bir web sitesi oluşturulabilirken çocuklar için bir oyun sitesi de geliştirilebilir. Özetle her içeriğin talepler doğrultusunda işlenebilmesi ve kolayca yayın hayatına sunması adına belirlenen bir isimdir içerik yönetim sistemi. WordPress’in başlangıç gelişim ve kullanım süreci ortalama 2003 yıllarına kadar dayanmaktadır. WordPress’in resmi yayını ve planlanması b2/cafelog projesinin devamı olarak bilinir.

WordPress, açık kaynak kodlu olmasıyla beraber sürekli geliştirilen ve dünya üzerinde kod şiirdir anlayışıyla binlerce geliştiricisi mevcuttur. WordPress’in kullanım kolaylığı ve hız konusunu benimsemiş profesyonel ve aktif bir topluluk tarafından sürekli olarak denetlenir ve eksikler tamamlanır. Binlerce profesyonel geliştiriciler tarafından sürekli olarak güncellenir. Bu durumda güvenlik ve açık gibi sebebiyetler sıfıra iner.  WordPress geliştirici ve gönüllü sayısının fazla olması dokümantasyon değerlerinde önemli artışlar ve çeşitli kaynakların sayısını da yükseltmektedir. Bu sebepten özel yazılım veya kişi tarafından geliştirilen bir içerik yönetim sistemi kullanmak en büyük hatalardan bir tanesidir.

WordPress ve SEO

WordPress Nedir?, konusuna değinirken arama motorlarındaki başarısından bahsetmekte ne olduğunu bilmek kadar önemlidir. WordPress çoğu arama motorları tarafından b

WordPress ve SEO

ss alt yapısı ile yayınlanan her hangi bir içerik, Google vb arama motorları üzerinde hızlıca indexlenir. Bu nedenle mecrasında bulunan kitlelere ulaşmak isteyen kişilere WordPress kendisini tekrarlanan süreçte yeniden kanıtlamaktadır.

WordPress hakkında Buradan ilgili topluluğun çalışmalarını ve daha detaylı cevapları bulabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here