WordPress Tema Anatomisi

0
32

WordPress Dersleri WordPress Tema Anatomisi, en önemli eğitim kriteridir. WordPress alt yapısını ve çalışma sistemini bilmek geliştirme sürecinde önemli rol oynamaktadır. Bu sebepten bu eğitimimizde belirlenen alt başlıkları dikkatlice inceleyin. WordPress tema dosyaları değişmez kural olarak wp-content içerisindeki themes klasörü altında barındırılmaktadır. WordPress adına geliştirilen temalar bu klasör içerisinde bulunduğu sürece WordPress tarafından anlamlı bir şekilde yorumlanacaktır. Aksi halde hiç bir şekilde anlam ifade etmeyecek ve tema olarak kullanamayacaksınız.

WordPress Tema Anatomisi, düzgün kullanıldığı sürece, projelerinizi sorunsuz çalıştırabilirsiniz. Herhangi bir WordPress tema dosyası üzerinde sayısız farklı dosya türü barındırabilir. Yanı sıra sizlere WordPress ile beraberinde gelen ve özelleştirilmiş kullanıcının basit çalışmalar sağlamasına imkan veren temaları inceleyeceğiz. WordPress Türkiye‘den güncel kurulum dosyalarını indirdiğinizde sizleri direkt olarak 3 adet güncel tema karşılamaktadır. Bunlar,  Twenty NineteenTwenty Seventeen ve Twenty Sixteen adlı temalardır. WordPress Güncellemelerini her temin ettiğinizde o sürüm ile dosya türleri yeni fonksiyonlar bu ilgili temalar üzerinde kullanılmaya başlar. WordPress Programlama yapan kişilerin esinlenerek hareket edeceği örnek alınacak kaynak ortaya çıkmaktadır.

WordPress Tema Anatomisi

Aşağıdaki başlıklardan her bir dosyanın ne işe yaradığını mantık geliştirecek. WordPress alt yapısının çalışma sistemini özetle çözmüş olacaksınız. Böylece  tema geliştirme sürecinde hangi dosyanın ne işe yaradığını bildiğiniz için çok daha profesyonel yaklaşımlar ve vakit kaybı olmadan çözümleyeceksiniz.

Style.css

İndex.php

Header.php

Sidebar.php

Footer.php

Page.php

Single.php

Search.php

Category.php

Functions.php

Archive.php

Author.php
Tag.php
404.php

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here